top of page
  • Bartłomiej Dmitruk

Online due diligence z wykorzystaniem Virtual Data Room SECUDOOnline due diligence z wykorzystaniem wirtualnych pokoi danych (VDR) staje się coraz bardziej popularne w dzisiejszej erze cyfrowej. Due diligence to proces badania i oceny firmy lub osoby przed zawarciem transakcji lub inwestycji. Obejmuje on kompleksowy przegląd informacji finansowych, prawnych i operacyjnych w celu zapewnienia, że wszystkie aspekty działalności są zrozumiałe, a wszelkie potencjalne ryzyka zostały zidentyfikowane. Tradycyjnie, badanie due diligence jest procesem czasochłonnym i pracochłonnym, obejmującym fizyczne dokumenty, spotkania i wizyty w terenie. Jednakże, wraz z pojawieniem się VDR, proces due diligence stał się znacznie bardziej wydajny i bezpieczny. W tym artykule przedstawimy korzyści płynące z przeprowadzania due diligence online z wykorzystaniem Virtual Data Room.

Co to jest wirtualny pokój danych (VDR)?

Wirtualny data room to bezpieczna platforma internetowa do przechowywania i udostępniania poufnych dokumentów. VDR są powszechnie stosowane w transakcjach fuzji i przejęć (M&A), transakcjach dotyczących nieruchomości, pozyskiwaniu funduszy i innych rodzajach transakcji biznesowych. VDR-y zapewniają bezpieczny i efektywny sposób zarządzania i udostępniania poufnych informacji wielu stronom.

Korzyści z przeprowadzenia badania Due Diligence online z wykorzystaniem VDR


1. Zwiększona efektywność

Badanie due diligence online z wykorzystaniem VDR może znacząco zwiększyć efektywność procesu due diligence. Dzięki VDR wszystkie istotne dokumenty są przechowywane w jednym, scentralizowanym miejscu, co ułatwia dostęp i przegląd informacji. Eliminuje to konieczność posiadania fizycznych dokumentów i skraca czas potrzebny na zebranie i przegląd informacji. Ponadto, VDR-y zapewniają przyjazny dla użytkownika interfejs, który pozwala na łatwą nawigację i możliwości wyszukiwania. Oznacza to, że strony zaangażowane w proces due diligence mogą szybko znaleźć potrzebne informacje i skupić się na obszarach, które wymagają większej uwagi.

2. Zwiększone bezpieczeństwo

VDR zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa dla wrażliwych dokumentów. W przeciwieństwie do dokumentów fizycznych, które mogą zostać zgubione lub skradzione, VDR-y wykorzystują szyfrowanie i wieloczynnikowe uwierzytelnianie, aby zapewnić, że tylko uprawnione strony mają dostęp do informacji. Zmniejsza to ryzyko naruszenia danych i chroni poufne informacje. Ponadto, VDR zapewniają ścieżkę audytu wszystkich działań związanych z dokumentami, w tym kto i kiedy uzyskał dostęp do informacji. Pozwala to na większą przejrzystość i odpowiedzialność podczas procesu due diligence.


3. Dostęp w dowolnym czasie i miejscu

Dzięki due diligence online, strony zaangażowane w transakcję mogą uzyskać dostęp do potrzebnych informacji z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Pozwala to na większą elastyczność i współpracę, ponieważ strony mogą przeglądać i omawiać informacje w swoim własnym tempie. Ponadto VDR-y mogą obsługiwać wiele języków i stref czasowych, co ułatwia uczestnictwo w procesie due diligence stronom znajdującym się w różnych miejscach.


4. Due diligence pod kontrolą

Profesjonalny, zaawansowany VDR umożliwia prowadzenie procesu due diligence w jednym miejscu, pod pełną kontrolą. Zaawansowane poziomy uprawnień, grupy użytkowników, szyfrowanie i zabezpieczenie dokumentów, komunikacja projektowa poprzez Q&A, monitoring aktywności użytkowników, raporty i analizy to narzędzia, które pozwalają doradcom prowadzić proces due diligence w sposób kontrolowany na każdym etapie.


5. Oszczędność kosztów

Badanie due diligence online z wykorzystaniem VDR może również przynieść oszczędności. Tradycyjne badanie due diligence wiąże się z koniecznością dostarczenia fizycznych dokumentów, kosztami podróży i innymi kosztami. W przypadku due diligence online, koszty te mogą być znacznie zredukowane, ponieważ wszystkie informacje są przechowywane i dostępne online. Ponadto, VDRy zapewniają bardziej efektywny sposób zarządzania procesem due diligence, co może zmniejszyć czas i zasoby wymagane do sfinalizowania transakcji.

Wnioski


W dzisiejszej erze cyfrowej, due diligence online z wykorzystaniem VDR staje się preferowaną metodą zarządzania wrażliwymi informacjami podczas transakcji biznesowych. Korzyści wynikające z większej efektywności, poprawy bezpieczeństwa, dostępności i oszczędności kosztów sprawiają, że VDR-y są niezbędnym narzędziem dla każdego, kto uczestniczy w procesie due diligence. W miarę rozwoju technologii, VDR-y będą prawdopodobnie jeszcze bardziej zaawansowane, zapewniając jeszcze większą efektywność i bezpieczeństwo. Niezależnie od tego, czy są Państwo zaangażowani w fuzję lub przejęcie, zbieranie funduszy, czy też inny rodzaj transakcji biznesowej, badanie due diligence online z wykorzystaniem VDR jest inteligentnym i bezpiecznym sposobem zarządzania i udostępniania informacji wrażliwych.


Virtual Data Room SECUDO w procesie online due diligence


VDR SECUDO to profesjonalny, zaawansowany Virtual Data Room dający możliwość prowadzenia zdalnego due diligence online. Funkcjonalności VDR SECUDO to m.in.:

  • bezpieczeństwo i dostępność 24/7

  • zaawansowane zarządzanie dokumentami

  • zaawansowane zarządzanie użytkownikami i grupami użytkowników

  • efektywna współpraca i komunikacja projektowa

  • analizy, raporty i powiadomienia

  • personalizacja każdego VDR

  • szybkość i łatwość użycia


O nas


DealDone jest wyspecjalizowaną firmą, oferującą wysokiej jakości produkty z dziedziny bezpieczeństwa informacji i danych. Oferujemy usługi digitalizacji oraz oprogramowanie w zakresie nowoczesnych technologii obiegu informacji poufnych, informacji niejawnych, danych wrażliwych oraz digitalizacji, zabezpieczania, szyfrowania i udostępnienia danych i dokumentów wewnątrz i nazewnątrz organizacji.


Od ponad 10 lat DealDone specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań związanych z digitalizacją, archiwizacją i udostępnieniem dokumentów w formie Document Management System (DMS) lub Virtual Data Room (VDR). Firma samodzielnie opracowała i wprowadziła do sprzedaży system VDR SECUDO. SECUDO to platforma bezpiecznej digitalizacji, archiwizacji, wymiany i przetwarzania dokumentów i danych firmowych oferowana w chmurze, w modelu Software-as-a-service, dla klientów biznesowych.

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page